Plavková sezóna je za rohem! Opravdu extrémní jarní slevy Vás určitě potěší a zpříjemní Vám nákup u nás!

Tréninkové lano

Tréninková lana jsou základem pro vysoce intenzivní trénink. V podstatě se jedná o těžká lana, která jsou používána k budování síly a vytrvalosti. Lan ......

Tréninková lana jsou základem pro vysoce intenzivní trénink. V podstatě se jedná o těžká lana, která jsou používána k budování síly a vytrvalosti. Lana jsou velice významná v tom, že vytvářejí dynamický efekt dvojí síly a díky tomu se zlepšuje dynamika a reakce. Prostřednictvím dynamické duální síly jsou posíleny oblasti, které mají tendenci být slabé. Jsou tak skvělou pomůckou pro posílení především horní poloviny těla, tedy ramena, svaly na rukou a široký zádový sval.

Jedním z tajemství účinnosti tréninkových lan je, že každá ruka pracuje nezávisle na druhé. Každá strana těla se tak může pohybovat trochu jinak. Tyto nekoordinované pohyby a nerovnováha časem vymizí a vaše tělo se začne vyrovnávat. Cvičení je možné také ve dvojicích.

Lana se vyrábějí v různých délkách a průměru. Zpravidla platí to, že čím delší a silnější lano, tím větší výzva. Oba konce lana při cvičení držíte v rukou a jsem pevně uchycena. Silnější lano vám poskytne mnohem náročnější a intenzivnější cvičení. Slabší průměr lana je pak vhodný pro kardiovaskulární cvičení, kdy je snazší provádět ještě další intenzivní pohyby vedle kmitání lana.

 

Zobrazit více
Zobrazit méně