Plavková sezóna je za rohem! Opravdu extrémní jarní slevy Vás určitě potěší a zpříjemní Vám nákup u nás!

Rotopedy

Rotoped je skvělou volbou pro všechny, který si chtějí zlepšit svou fyzickou kondici. Díky jízdě na rotopedu pozitivně ovlivňujete kardiovaskulární sy ......

Rotoped je skvělou volbou pro všechny, který si chtějí zlepšit svou fyzickou kondici. Díky jízdě na rotopedu pozitivně ovlivňujete kardiovaskulární systém, zvyšujete kapacitu plic a zlepšujete celkovou vytrvalost. Obrovskou výhodou rotopedu je skutečnost, že vás udrží ve skvělé kondici i přes zimu. Trénovat můžete kdykoliv a za jakéhokoli počasí z pohodlí vašeho domova. Díky rotopedu si dokonale zformujete postavu, zpevníte zejména nohy a zhubnete. Dnešní moderní rotopedy jsou vybaveny kvalitním displejem, kde se zobrazují aktuální naměřená data, jako je rychlost, čas jízdy, tepová frekvence nebo spálené kalorie. Rotoped je také ze všech tréninkových trenažerů nejlépe finančně dostupný.

Jízda na rotopedu nezatěžuje klouby, jako například samotné běhání. Kromě pokročilých sportovců je tak ideální i pro ty, kteří se zotavují z ortopedických poranění, pro rehabilitaci, rekonvalescenci i pro seniory. Velice důležité je osvojit si správnou techniku jízdy a mít rotoped správně nastavený. To má pak dobrý vliv na kyčle, kolena i klouby. Pokud se cvičením teprve začínáte, je dobré nepřeceňovat své síly a postupně po malých krůčcích dobu jízdy zvyšovat tak, aby si tělo na fyzickou zátěž zvyklo.

Správný rotoped vybírejte především podle toho, kdo na něm bude jezdit, kolik lidí na něm bude jezdit a jak často. Zda potřebujete rotoped pro domácí použití nebo pro fitness centrum a komerční využívání. Pro domácí cvičení je určitě dobré volit kvalitnější rotoped v přijatelném poměru cena/výkon, který vydrží dlouhá léta. Pokud má rotoped sloužit ve fitness centrech, sportovních klubech či v posilovnách je dobré zaměřit se na profesionální rotopedy, které jsou vysoce kvalitní a jsou uzpůsobeny ke každodennímu používání. Při výběru je dobré věnovat pozornost anatomicky správně tvarovanému sedátku, které by mělo být výškově nastavitelné, stejně jako výškově nastavitelná řídítka. Pokud víte, že budete rotoped často přemisťovat, je dobré volit rotoped s transportními kolečky, které přenášení velice usnadní.

Největší rozdíl mezi rotopedy je v brzdném systému. Rotopedy s páskovým a čelisťovým brzdným systém jsou sice velice levné, jsou však ale hlučné a mají nepravidelný chod. Pokud to se cvičením myslíte vážně je dobré volit mezi magnetickým a indukčním brzdným systémem. Magnetický systém je velice tichý a nabízí pravidelný chod. Indukční brzdný systém je nejkvalitnější systém brzd a je o něco dražší. Dnešní rotopedy jsou také vybaveny displejem. Navíc je většina rotopedů, které mají tréninkový počítač, vybavena různými motivačními programy, kde tak je tak možné volit podle vlastních potřeb. Obrovským módním trendem jsou v dnešní době rotopedy, ke kterým lze připojit tablet nebo telefon a prožít tak virtuální jízdu kdekoli na světě.

Zobrazit více
Zobrazit méně