Plavková sezóna je za rohem! Opravdu extrémní jarní slevy Vás určitě potěší a zpříjemní Vám nákup u nás!

Power rack

Posilovací klece POWER RACK (FULL RACK) jsou ideálním domácím strojem pro procvičení všech svalových partií s volnými vahami. Jedná se o masivní konst ......

Posilovací klece POWER RACK (FULL RACK) jsou ideálním domácím strojem pro procvičení všech svalových partií s volnými vahami. Jedná se o masivní konstrukce s vysokou odolností a stabilitou. Posilovací klece POWER RACK jsou tvořeny čtyřmi stojany a bývají vybaveny hrazdou na shyby nebo také výškově nastavitelnými bezpečnostními zarážkami. Samotnou klec můžete doplnit o horní / spodní kladku a přidat tak různorodost do Vašeho tréninkového plánu a využít jiný způsob cvičení pro dosažení maximálních výsledků.

Pokud řešíte volbu, zda si pořídit Half rack nebo Power rack, pokusíme se vysvětlit rozdíl mezi zařízeními stojan na dřepy (Half rack) a posilovací klec (Power rack). Plný silový stojan Power rack, je velká posilovací klec, která se vejde do domácí posilovny, ale zabírá v ní trochu více místa než Half rack. Skládá se z pevné kovové základny, která je obvykle čtvercového nebo obdélníkového tvaru, ze čtyř tyčí stoupajících od základny a spojovacích tyčí přes vrchol pro větší stabilitu. Tyto stojany jsou také známé jako klece, ve které můžete občas v posilovně vidět divoká zvířata. Pokud je Half Rack dobrou náhradou za tělocvičnu, pak mnoho kulturistů věří, že Power Rack je ještě lepší. (Nespěchejte však, abych vám poblahopřáli vítězi v soutěži o poloviční a vsazený stojan, protože každé řešení má spoustu výhod i nevýhod.)

VÝHODY POWER RACK:

• Ve silovém stojanu můžete provádět mnohem více cvičení

• Silový stojan funguje jako i jako dopomocník při cvičení

• Je velmi bezpečné zvedat závaží uvnitř posilovací klece

• Toto tréninkové vybavení je obyčejně velmi robustní

 NEVÝHODY POWER RACK:

• Posilovací klec zabírá více místa v domácí posilovně než menší stojan na dřepy Half rack

• Zbytek Vaše tréninkového prostoru pak může být omezen, pokud do malého prostoru vsadíte rozměrnou posilovací klec Power rack

Nyní, když znáte rozdíly mezi polovičním a úplným stojanem, jste pravděpodobně připraveni vybrat si jedno řešení pro Vaši domácí posilovnu. Výhody a nevýhody byly objektivně analyzovány a nyní je na Vás, jaké máte preference. Je nutno podotknout, že jak pro Half Rack, tak pro Power rack máme spoustu přídavných prvků pro rozšíření možnosti cviků, tak i z hlediska bezpečnosti při cvičení.

Cvičení s plným stojanem Power rack:

Power Rack zvládne širokou škálu cvičení, např. posilovací lavička může být umístěna uvnitř klece, čímž máte ihned k dispozici mnohem rozmanitější cvičení vhodná i pro domácí posilovnu. Zjistíte, že můžete provádět libovolný počet cvičení na silový trénink v jednom, od mrtvých tahů po zvedání činky benchpress, dřepy, výpady a další.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Power rack

FAKTICKÁ POZNÁMKA K VÝŠCE RACK A HALF RACK 195cm:

Modelová řada 510, 610 a 710 je se svou sníženou výškou určena pro místnosti se sníženým stropem. Výška člověka nehraje moc roli, protože maximálně dáváte činku na ramena a z ramen na háčky na racku, a tady můžeme hovořit při výšce člověka 195 o výšce 170-175cm, takže i pro dvoumetrového člověka stačí rack výšky 195cm. Jediný kompromis je pak při cvičení shybů na hrazdě, kdy cvičíte se skrčenými koleny.