Plavková sezóna je za rohem! Opravdu extrémní jarní slevy Vás určitě potěší a zpříjemní Vám nákup u nás!

Posilovací stroje

Posilovací stroje jsou nedílnou součástí Vaší péče o zdravé tělo a zvyšování fyzické kondice. Umožňují Vám rozvoj síly, dopomáhají ke správnému držení ......

Posilovací stroje jsou nedílnou součástí Vaší péče o zdravé tělo a zvyšování fyzické kondice. Umožňují Vám rozvoj síly, dopomáhají ke správnému držení těla. Silový trénink je efektivní cesta ke sportovní postavě. Snažíme se dodávat na český trh zejména vysoce kvalitní stroje značek  ATX, Tuff Stuff, Impulse Fitness, Brute Force aj., které Vás uspokojí z hlediska kvality provedení cviků, což je zcela bezkonkurenční! V nabídce naleznete posilovací stroje s cihličkamiposilovací stroje na volné váhyposilovací klece aj. K posilovacím strojům máme vždy k dispozici mnoho typů posilovacích lavic pro speciální cviky na záda, břicho, bench press a mnoho dalších.

V této kategoriI také můžete vybírat z nespočtu pomůcek, díky kterým si doma zařídíte svoji vlastní posilovnu. Vyberte si stojanyčinkyzávaží na posilovací stroje a další doplňky na posilování. Do Vaší posilovny rádi navrhneme i gumové podlahy, které šetří Vaši stávající podlahu.

Můžete tak cvičit bez problémů kdykoliv se vám bude chtít a nemusíte nikam dojíždět. Domácí posilovna je skvělý způsob jak zpevnit tělo a udržet svaly a svoji postavu stále v  kondici. Dle typu stroje můžete navíc posilovat určitě svalové partie, které zrovna potřebujete. 

Zobrazit více
Zobrazit méně

Posilovací stroje

Hledáte maximální možnosti cvičení v menších prostorách Vaší posilovny nebo cvičebního koutu? Pak najdete své optimální tréninkové vybavení pro profesionální silový trénink v posilovnách nebo multistanicích od ATX® a dalších našich produktech. Jednoduše řečeno: S multistanicí můžete přenést fitness studio do svého domova v kompaktním formátu a zažít 100% pocit z posilovny!

Ať už se jedná o multi-stanice s cihličkovým závažím nebo multi-stanice bez závaží (volné váhy), Cable Cross stanice nebo multipressy – všechny tyto multi-gym od ATX® a dalších byly navrženy s cílem nabídnout vám širokou škálu tréninkových možností za optimálních tréninkových podmínek – a bez kompromisů! Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo profesionál - s multistanicemi ATX® investujete nejen do maximálních tréninkových výsledků, ale také do skvělého tréninkového zážitku!

Najděte si doma nyní optimální multi posilovnu, abyste dosáhli svých tréninkových cílů! Na své si ale přijdou i provozovatelé fitness zařízení, protože díky studiově certifikovaným zařízením patří do této kategorie i multi stanice pro profesionální tréninkové plochy (např. fitness studia, spolky či kluby). V následujícím průvodci nákupem najdete všechny důležité informace a tipy na téma multistanice.

 

Co jsou to multistanice / multitělocvičny a jaké výhody vám nabízejí?

 

Multiposilovny, jak jsou také multistanice známé, jsou velmi všestranná tréninková zařízení, která vám nabízejí mimořádně komplexní možnosti tréninku v závislosti na vybavení a funkčnosti. Multifunkční posilovny kombinují díky multifunkčnímu designu několik tréninkových pomůcek, takže je možný efektivní trénink celého těla. Na pouhých několika metrech čtverečních vám komplexní multi-stanice nabízejí vše, po čem srdce silového sportovce touží. Jedná se o všestranná tréninková stanoviště, která jsou k dispozici v různých variantách a provedeních.

 

Přehled všech výhod multifunkčních posiloven ATX®:

 

 • Zažijte mimořádně rozmanité a rozmanité možnosti cvičení
 • 100% silový trénink v nejmenším prostoru díky prostorově úspornému designu
 • Vysoce odolné, a proto ideální pro váš profesionální trénink celého těla
 • Individuálně nastavitelné podle vašich potřeb – bez problematických „univerzálních“ řešení
 • Odolné tréninkové vybavení v nezávisle certifikované špičkové kvalitě
 • 2 - 5 let dobrovolná záruka z přesvědčení o kvalitě
 • Zdokonalte svou multistanici pomocí možností rozšíření a rozsáhlého příslušenství

 

Jaké typy tělocvičen jsou k dispozici?

 

Tréninkové potřeby se zásadně liší – to je přesně důvod, proč vám ATX® nabízí velký výběr více stanic, které splňují různé požadavky. Multifunkční tělocvičny v této kategorii se dělí na:

 

 • Multistanice s cihličkovými závažími
 • Multistanice bez závaží (volné váhy)
 • Pevné stanice Cable Cross (Funkční trenér)
 • Vícepozicové stroje

 

Stanice Cable Cross – funkční trenér

 

Stanice Cable Cross jsou zařízení, která jsou buď vybavena závažími (kovovými cihličkami), nebo je lze zatížit závažími pomocí systému deskového zatížení (kotouče). Stanice pro kabelové tahy, známé také jako kabelové tažné stanice (cable cross), vám umožňují velkou volnost pohybu při provádění cviku. Vzhledem k tomu, že rozsah pohybu musí být určován nezávisle, je podporována nejen intramuskulární koordinace, ale ke stabilizaci pohybu je zapojeno i množství pomocných svalů. Namáhání celých svalových řetězců je také důvodem, proč mnoho fyzioterapeutů a rehabilitačních klinik spoléhá na kabelové stroje (např. pro rotační pohyby).

Kabelový trénink v kombinaci s cvičením s činkami ale také slibuje velké výhody pro ambiciózní tréninkové cíle. Trénink z různých úhlů poskytuje nové tréninkové podněty a také neustále vysoké svalové napětí. Máte také možnost využít četná madla, úchopy a stahovací tyče, což slibuje nejen větší rozmanitost ve vašem cvičení, ale také konfrontuje vaše svaly s novými tréninkovými podněty.

Multipress

Cvičení v multipressu vám umožní provádět soustředěný trénink s činkou s vysokým komfortem tréninku. Je to možné díky tomu, že činka instalovaná v multipressu je vedena na pevných ocelových tyčích – tedy jezdí „jako po kolejích“. Tím je vymezen rozsah pohybu činky, což má tu výhodu, že cvik nemusí být samostatně stabilizován. Multipress vám zároveň umožňuje provádět velmi bezpečný silový trénink – zvláště když v blízkosti není žádný tréninkový partner! To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsou multipressové stroje tak oblíbené: díky záchytným háčkům lze tréninkovou váhu fixovat v různých výškách, takže se svalovým selháním při cvičení většinou není problém. U některých modelů je i možnost použití výškově nastavitelných nouzových polic. Výrazně omezují potenciál činky směrem dolů, což může být velmi užitečné při cvičeních, jako jsou dřepy nebo dokonce tlaky na lavici. Multi-pressové stroje od ATX® však slibují mnohem více než „jen“ standardní funkce multi-pressových strojů. Téměř všechny multipressové stroje lze využít i jako poloviční stojan, což je neocenitelná výhoda pro vaše tréninkové cíle: cviky s volnou činkou mnohem intenzivněji stimulují vaše svaly a také zapojují více pomocných svalů! Dvojité lanové tahače, lat pull, pull-up a dip stanice završují plně vybavené multi-pressové stroje do multifunkčních multifunkčních posiloven, na kterých můžete trénovat vysoce efektivně pro maximální tréninkové výsledky! Kromě toho lze mnoho multipressů rozšířit modulárně s pomocí dalšího příslušenství. Můžete například přidat latm stahovací nástavec s funkcí tahu shora a zespodu – rozhodnete se, zda se závažím nebo systémem zatížení kotouči.

 

Multistanice se zásuvnými závažími

 

Co se týče tréninkových závaží, máte na výběr mezi zásuvnými závažími a systémem talířového zatížení na mnoha multistanicích. V případě zásuvných závaží máte k dispozici závaží blok se zásuvným kolíkem pro výběr závaží. Díky zásuvnému systému lze velmi snadno a rychle nastavit požadovanou tréninkovou váhu. Největší výhoda spočívá v rychlé změně hmotnosti, což je mimořádně aktuální například u vysoce intenzivních tréninkových metod, jako jsou redukční sestavy nebo supersérie. Navíc díky zásuvnému systému závaží integrovanému do multistanice nepotřebujete stojan na závaží, abyste mohli závaží uložit bezpečně a na dosah.

 

Vícenásobné stanice bez zásuvných závaží - se systémem deskového zatížení

 

Pokud se rozhodnete pro multistanici se „plate-load system“, pak určete svou tréninkovou váhu pomocí zátěžových kotoučů. Srozumitelně: Systém pro zatížení vybavíte zakoupením zátěžových kotoučů (plate load).

I když použití zátěžových kotoučů výrazně zpomaluje změnu tréninkové hmotnosti ve srovnání s plug-in systémem (cihličkami), použití zátěžových kotoučů nabízí také četné výhody. Tréninkové závaží je například možné použít pro jiné tréninkové vybavení nebo tyče.

Především je však možné individuálnější a celkově jemnější dávkování tréninkové váhy, protože zátěžové desky jsou k dispozici již od 0,5 kg, přičemž tréninkovou zátěž s plug-in závažím lze obvykle volit v hrubších přírůstcích (2,5 nebo 5 kg). Přímé 10librové přírůstky jsou často příliš velkou překážkou na to, aby se zvýšila tréninková hmotnost a přitom bylo možné provést cvik správně s dostatečným počtem opakování. Z tohoto důvodu mají menší mezikroky cenu zlata, abyste díky optimálnímu progresu hmotnosti dosáhli neustálého tréninkového pokroku – přesně toho dosahuje Plate Load System!

 

Tip: Použijte ATX® Magnetic Add-Weights, abyste mohli optimálně upravit tréninkovou váhu podle svých potřeb i na zásuvných závažích!

 

Nákup správné tělocvičny – která posilovna je pro vás ta pravá?

 

Pokud trénujete v domácí posilovně a hledáte proto nejlepší multi-tělocvičnu pro váš domov, pak první otázkou, která vyvstává, je prostor, který je k dispozici. Dvojité nástěnné výsuvné stanice v inovativním „ultra-plochém designu“ jsou extrémně kompaktní a extrémně prostorově úsporné – se vzdáleností pouhých 11 cm od stěny! Zatímco prostor potřebný pro montáž zařízení na stěnu je extrémně malý, pro cvičení si musíte spočítat pouze rozsah pohybu. Tyto lanové stanice lze využít mnoha způsoby – od lehkého rehabilitačního tréninku až po intenzivní silový trénink!

 

Pokud se zaměřujete na výkon a chcete vybudovat masivní svaly, pak jsou multi pressy s přiloženým stojanem zdarma dobrou volbou. Zde máte možnost cvičit s činkou zdarma na polovičním stojanu (Half rack) a/nebo přejít na multipress, abyste mohli bezpečně cvičit na hranici výkonu s řízeným cvičením. K tomu je ideální tento základní model, který má navíc víceúchopovou stahovací tyč.

 

Pokud chcete na svém multipressu cvičit i kabelové cviky, doporučují se modely s integrovanou stanicí lat pull (funkční trenér). Nabízejí tahy lanka zespodu i shora, proto tento nástavec masivně rozšiřuje vaši škálu cviků. Zejména v oblasti multipressů si navíc můžete vybrat z různých modelů, které se liší i odolností. Zatímco modely z řady 600 poskytují více než dostatečné nosnosti pro většinu sportovců, multi-pressové stroje řady 700 jsou extrémně odolné. Všechny potřebné informace k tomu mimochodem najdete v individuálním datovém listu k produktu, který se nachází na příslušné stránce produktu.

 

Rádi byste svou domácí posilovnu cíleně doplnili, abyste mohli pestřeji a intenzivněji procvičovat jednotlivé svalové skupiny? Stimulujte svůj hrudník a ramena s ATX® Lever Arm Multipress - z různých úhlů! Technologie páky pro silový trénink vám dává výhodu jednostranného zatížení svalů. Jednoduše řečeno: Každá strana těla je 100% zodpovědná za přenos síly – díky této technologii jsou nestejné úrovně výkonu a svalové nerovnováhy minulostí. ATX® Multiplex Workout Station obsahuje také Multipress s pákovým ramenem. Jako tréninková stanice 5 v 1 nabízí také lat pull, nohu a dip stanici, stejně jako multi-lavičku, kterou lze použít samostatně. Díky důmyslnému systému tato stanice navíc umožňuje trénovat až čtyři osoby současně. Je proto ideální multi-posilovnou pro fitness studia, hotelové tělocvičny, spolky nebo kluby.

 

S jakým příslušenstvím lze posilovny ATX® rozšířit?

 

Původní varianty multistanic již nabízejí v závislosti na modelu nespočet funkcí a možností nastavení. Se správným příslušenstvím lze výrazně zvýšit možnosti použití.

 

Multipressy lze využít mnohem více, pokud jsou doplněny posilovací lavicí. Přidáním multi-bench lavice máte například možnost provádět četné tlakové cviky na prsní a ramenní svaly (např. flat bench press, inklinační bench press nebo tlak na ramena).

 

Velký výběr madel a táhel pro všechna vlaková nádraží a adaptéry najdete v naší nabídce. Různé varianty úchopu vám nejen staví novou výzvu, ale díky změněnému úhlu také cvičí nové tréninkové stimuly na vaše svaly.