Počínaje pátkem 27.10.2023 jsme pro Vás připravili BLACK FRIDAY! Opravdu extrémní slevy Vás určitě potěší!

Half Rack

Naši zákazníci často volí, zda koupit jen poloviční Half rack a nebo plný Power rack. Jak poradit s výběrem? Aby bylo možné správně určit, které řešen ......

Naši zákazníci často volí, zda koupit jen poloviční Half rack a nebo plný Power rack. Jak poradit s výběrem? Aby bylo možné správně určit, které řešení je lepší, zda poloviční stojan na dřepy Half rack nebo plný stojan Power rack, je nutné popsat, co je to vlastně Half rack. Jedná se posilovací klec, která je méně hluboká než Power rack a skvěle poslouží k posilování celého těla v pohodlí vaší domácí posilovny. Tato masivní konstrukce nabízí vysokou odolnost a stabilitu. Konstrukce Half Racku je tvořena dvěma stojany a ideální volbou pro stísněnější prostory. Ve většině případů jsou tyto tyče spojeny nahoře se čtvrtým segmentem, což poskytuje dostatečnou stabilitu stojanu na dřepy. Obyčejně je tato spojnice doplněna o hrazdu na shyby. Bez problémů můžete na Half Racku cvičit všechny základní cviky, které jsou běžné pro Power Rack. 

V případě, že někdo zvedá závaží ve své domácí tělocvičně, je více než pravděpodobná absence přítomného pomocníka a obyčejně cvičí sám. Tento pomocník by zachytil závaží, pokud by se něco pokazilo a osoba by nakonec nebyla schopna jej zvednout sama. Proto má Half rack na přední straně malé vodorovné tyče - bezpečnostní zarážky, které mohou zachytit činku a další závaží, aby nepadla na Váš hrudník nebo jinou část těla. V zásadě zabraňuje úrazům a doporučujeme si Safety Boom určitě dokoupit.

Jaké druhy cvičení můžete dělat se zařízením Half rack? Protože poloviční stojan je menší než plný stojan, není navržen tak, aby zvládl mnoho posilovacích cvičení. To je jeden z hlavních rozdílů v debatě o Half Racku. Může poskytnout dostatečnou podporu pro cviky, jako jsou výpady a dřepy s volnými váhami, stejně jako bench pressy. Jak Half Rack, tak Power Rack je vhodné doplnit polohovací posilovací lavicí a pod toto zařízení umístit gumovou podlahu a nebo platformu na cvičení, aby se šetřila podlaha.

Zobrazit více
Zobrazit méně