Plavková sezóna je za rohem! Opravdu extrémní jarní slevy Vás určitě potěší a zpříjemní Vám nákup u nás!

Crossové trenažéry

Crossové trenažéry nebo také elliptické trenažéry jsou novou generací pro vybavení domácího fitness. V průběhu cvičení na tomto trenažéru budete účinn ......

Crossové trenažéry nebo také elliptické trenažéry jsou novou generací pro vybavení domácího fitness. V průběhu cvičení na tomto trenažéru budete účinně a komplexně posilovat všechny svalové partie. Přestože během tréninku zapojujete svaly celého těla, ze všech svalových skupin nejintenzivněji pracují stehenní a hýžďové svaly. Proto je tento typ trenažéru vyhledáván především ženami. Pomůže vám hubnout, spálit tuky a udržovat vysokou fyzickou kondici. Obrovskou výhodou je, že trenažér nezatěžuje klouby. Pohyb na eliptickém trenažéru simuluje přirozený pohyb a zátěž je rozložena rovnoměrně na obě nohy. Můžou ho tak využívat i lidé s kloubními problémy. Díky tréninkovým počítačům budete mít svůj trénink celou dobu pod kontrolou. Můžete volit z řad předpřipravených programů nebo si náročnost nastavit pomocí manuálního tréninku sami.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Crossové trenažéry

Crossový trenažér nebo také elliptický trenažér je základem každé posilovny nebo tělocvičny a jeho výhodou je, že si ho díky přijatelným cenám, můžete pořídit také domů. Crossový trenažér je stacionální zařízení, které obsahuje dvě dlouhé rukojeti a dva pedály. Cvičení na tomto trenažéru připomíná chůzi do schodů, běh, nebo jízdu na běžkách. Oproti rotopedu, kde procvičujete především dolní polovinu těla, u eliptického trenažéru procvičujete také tu horní část těla, tedy zádové svaly, paže i ramena. Pokud chcete veškerou zátěž situovat na spodní část těla, můžete rukojeti zcela vynechat a šlapat jen pomocí šlapek. Při vysokém náklonu bude tento styl chůze simulovat chůzi do schodů.

Výhodou používání eliptického trenažéru je snížení tělesné hmotnosti a úbytku tuku. Pokud si tedy přejete spálit kalorie je crossový trenažér skvělou volbou. Další nepostradatelnou výhodou je, že na crossovém trenažéru chrání vaše klouby díky cvičení bez nárazů. Je tak skvělý i pro lidi, kteří mají problém s klouby zejména v kolenou. Díky hladkému pohybu se eliptický trenažér také často doporučuje po zranění při rekonvalescenci. 

Na rozdíl od mnoha jiných cardio trenažérů s cross trenažérem budete posilovat celé tělo. Další výhodou je, že se během cvičení můžete zaměřit na různé svaly a tím si dokonale přizpůsobit trénink dle vašich potřeb. Díky tomu se můžete zaměřit na slabší svaly. V neposlední řadě posilujete především své srdce a tím zlepšujete kardiovaskulární výkon. 

Důležitým kritériem pro správný výběr crossového trenažéru je výška a váha osoby, která bude na stroji cvičit. Správná délka kroku se určuje podle výšky osoby. Dobré je nepodceňovat technické parametry a kvalitu materiálu. To vše se odrazí v životnosti stroje. 

Proč si tedy vybrat cross trenažér? Pravidelné cvičení vám pomůže zhubnout, zesílit a zpevnit svaly, posílit srdce, snížit hladinu cholesterolu a snížit riziko cukrovky, kardiovaskulárního onemocnění a Alzheimerovy choroby. Cvičení vám pomůže cítit se skvěle a zbavit se stresu.